کامپیوتر و اینترنت

انتخاب کارگزاری مناسب بورس

چطور یک در بورس انتخاب کنیم ؟

 

در مقاله قبلی با موضوع بورس و مزایا و جزئیات بورس آشنایی پیدا کردیم . مقاله قبلی را می توانید اینجا مطالعه بفرمایید .انتخاب کارگزاری مناسب در بدو ورود به بورس یکی از اصلی ترین و مهم ترین اقداماتی است که باید انجام داد .

مارکت سوم لیست تعدادی از کارگزاری ها را برای شما آماده کرده است :

کارگزاری های مناسب از دید کاربران

با کلیک برروی نام هر کارگزری وارد صفحه ی کارگزاری خواهید شد.

کارگزاری ها چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

آیا انتخاب کارگزاری بورس در میزان سود و زیان ما موثر است ؟

در جواب این سوال باید بگوییم خیر !

کارگزاری ها وظایفی دارند و مهم ترین و اصلی ترین وظیفه ی کارگزاری ، واسطه گری در معاملات و خرید و فروش هاست . یعنی کارگزاری وظیفه دارد که سفارش خرید یا فروش سهام را از شما گرفته و به هسته معاملات سازمان بورس کشور انتقال دهد . و همه ی معاملات در سازمان بورس انجام خواهد شد و کارگزاری ها در انجام این کار دخیل نیستند .

چرا باید کارگزاری خوبی انتخابی کنیم ؟

بورس اوراق بهادار در حال حاضر دارای فراز و نشیب ها و صعود و نزول های فراوانی است . از جمله معیار هایی که می توان برای انجام خرید وفروش سهام نام برد ، تحلیل تکنیکال یک سهم ، تحلیل بنیادی یک سهم ، روانشناسی بازار و … است که گاها این معیار ها با توجه به استراتژی سرمایه گذاری که داریم (کوتاه مدت ، میان مدت ، بلند مدت ) ، حکم می کند که معامله ای را سریعا انجام دهیم . بنابراین وجود سیستم معاملات آنلاین که بتواند با سرعت بالایی سفارشات کاربر به هسته معاملات ارسال کند ، می تواند از مهم ترین مزیت های یک کارگزاری خوب باشد .

برخی کارگزاری ها سیستم معاملات اختصاصی خودشان را دارند که این موضوع می تواند یک مزیت محسوب شود . کارگزاری آگاه (آساتریدر) ، کارگزاری مفید (ایزی تریدر) و کارگزاری بانک پاسارگاد (پاسارگاد تریدر) از جمله کارگزاری هایی هستند که سیستم معاملات اختصاصی نسبتا قوی دارند .

برخی دیگر از کارگزاری ها از سیستم های معاملاتی شرکت های نرم افزاری استفاده می کنند . سامانه هایی همچون همراه تریدر ، آنلاین پلاس ، اکسیر ، رایان همراه ، صحرا (فونیکس) و … سامانه هایی هستند که کارگزاری ها برای خود انتخاب کرده اند . و هر کدام از آنها مزایا و معایبی را به همراه دارند .

از دیگر تفاوت های کارگزاری ها می توان به وجود باشگاه مشتریان ، پشتیبانی قوی و فوری ، خرید به موقع عرضه اولیه ها ، سرعت سامانه معاملاتی و هنگ نبودن آن و … اشاره کرد .

سامانه فونیکس (صحرا)
سامانه آنلاین پلاس
سامانه اکسیر
سامانه همراه تریدر
سامانه رایان همراه
سامانه ایزی تریدر همراه

نظرات و تجربیات خود را در قسمت دیدگاه ها با مارکت سوم در میان بگذارید و میزان رضایت خود را از کارگزاری خودتان بفرمایید

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “انتخاب کارگزاری مناسب بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *